Únor 2022 v MŠ

Během měsíce února jsme se věnovali krásným tématům. Čekaly nás Olympijské hry a Masopust. Olympijské hry, které právě probíhaly, jsme aktivně převedli do našich činností.

Seznámili jsme se s historií, s barvou olympijských kruhů, se stupni vítězů a medailemi. Vyrobili jsme si olympijskou pochodeň, která byla naší společnou prací. Zacvičili jsme si  podle jednotlivých sportovních disciplín.

Zvládli jsme i sestavení obrázku sportovce i správné přiřazení sportovních doplňků. Mezi naše krásné výrobky patřily olympijské kruhy, které si děti hrdě odnášely domů.

A už tu byl „Masopust“. Velmi oblíbené téma, které jsme si pořádně užili. Masopustní koníček, kterého si děti vyrobily zdobil naši nástěnku. Jazykolam „Kmotře Petře“ zaujal všechny děti praktickým předvedením práce při zabíjačce. Děti se měly možnost seznámit s opravdovými pracovními pomůckami při zabíjačce, osahaly si velikou naběračku, vařečku, plničku jitrnic.

Nejkrásnější jsou ovšem pohádky, které všichni milujeme. Pohádku „O Koblížkovi“ poslouchaly děti se zatajeným dechem, pověděli jsme si o hlavních postavách příběhu, podle obrázku jsme vyprávěli posloupnost děje. Nezapomněli jsme na vyrábění krásné masopustní korunky, která nám všem udělala radost. Naše výrobky jsme zvěčnili na společné fotografii.

Počasí nám přálo, pravidelně jsme chodili na vycházky. Konec týdne jsme zakončili cvičením v tělocvičně.

D.V.