Červen

Hlavním tématem tohoto měsíce byl „Den dětí“, na který jsme se moc těšili. V tento den byl karneval a  děti již od rána přicházely v barevných kostýmech. Mohli jsme obdivovat jednotlivé pohádkové postavy nebo dokonalé postavy slavných filmových hrdinů jako je např. Batman, Superman, Kapitán Amerika….

Počasí se vydařilo a karneval se odehrával v parku u MŠ. Zazpívali jsme si s kytarou, proběhlo jednotlivé předvedení masek, následovala diskotéka v doprovodu známých pohádkových písní.

Dalším velkým tématem byla „Domácí zvířata“, kde největším lákadlem byl výlet na Kozí farmu do Ratibořic u Třebíče. Prošli jsme si jednotlivé stáje a shlédli moderní způsob dojení. Děti si vyzkoušely krmení koziček a ochutnaly pudink se šlehačkou vyrobený z kozího mléka.

A to už k nám přicházejí prázdniny, opakujeme písničky a básničky, které jsme se naučili na vystoupení, které bylo věnováno rozloučení s předškoláky. Celá akce se vydařila a děti předvedly rodičům a rodinným příslušníkům vše, co se  v MŠ naučily. Předškolní děti obdržely barevné šerpy, dárkové tašky, kytičkové kornouty a papírové lodičky. Park se proměnil v jednotlivé disciplíny a děti s nadšením plnily úkoly na stanovištích. Dalším velikým lákadlem byla ukázka vodních záchranářů, městské policie a hasičů. Snad každý si našel to své a užil si krásné odpoledne. D.V.