Leden 2022

Po vánočních svátcích jsme si vyprávěli o tom, co jsme o Vánocích zažili. Velké překvapení čekalo na děti i ve školce v podobě krásných hraček. Přivítal nás nový obchod s pokladním pásem a platební kartou, kuchyňka s toustovačem a kávovarem na kapsle, makronky v pastelových barvách, kávový servis, ale i spousta jiných dárků jako např. glóbus s Albi tužkou. Nechyběly knížky, kočárky pro panenky, montovací ponk, autíčka aj. Snad každý v této záplavě hraček našel tu svou oblíbenou, která ho nadchla.

Čekala na nás zajímavá témata jako např. „Tři králové“. Seznámili jsme se s jejich legendou, vyrobili si korunu a prasátko pro štěstí. Dalším velmi zajímavým tématem byli ptáci. S nadšením jsme rozpoznávali základní druhy a jejich názvy. Prostřednictvím pohybově dramatických her jsme se naučili nenásilnou formou získávat kladný citový vztah k přírodě a být citliví k živým bytostem.

Velikou radost nám udělalo divadlo „Malvína“, které k nám dorazilo z Brna. Velice humornou formou nám ukázalo hraní pohádek. Děj byl propracovaný až do nejmenších podrobností a doplněný hrou na kytaru. Děti se mohly účastnit děje, vyzkoušely si hraní na netradiční nástroje a procházely se s marionety.

Zimní témata jsou velice vyhledávanou činností. Vyzkoušeli jsme si sněhovou koulovačku ve třídě prostřednictvím koulí vyrobených z papíru. Nechyběly básničky, hádanky a vyrábění, které vždy ozdobí naše nástěnky.

Další akcí, kterou jsme prožili byla návštěva kostela „Na Jejkově“, kde jsme zhlédli betlém. Během prohlídky kostela jsme měli možnost vyslechnout hru na varhany. Dále jsme se přesunuli na zahradu, kde jsme obdivovali betlém ze slámy.

Centrum tradiční lidové kultury nám nabídlo velice zajímavé téma Masopust. Dozvěděli jsme se o zvycích, maskách a lidových písních. Vkusně upravený program nás zavedl do dávnějších dob a tradičních pokrmů od zabíjaček až po pečené koláče.

Nezapomněli jsme na zimní radovánky a vycházky v parku a v okolí MŠ.

D.V.